Naši studenti i alumni #VŠLPU su učestvovali 1. aprila 2017. u radionici sito štampe štampartija, održane u štampariji srednje škole za dizajn tekstila, u saradnji sa drugim visokim školama, Sitologikom i Udruženjem digitalnih i sito štampara Srbije. Posetioci su se upoznali sa postupkom pripreme za štampu, tehnikama same štampe i materijala, kao i eksperimentalnim tehnikama štampe. Gosti koji su prezentovali svoje radove su Nikola Velicki sa štamparijom u automobilu, Ana Aksentijević-Jelić i Katarina Nikolić sa knjigom „(Ne)potpisane slike – dizajn štampanog tekstila“, i naši bivši studenti: Ana Babić sa svojim brendom Škrabac i kolektiv Luft (Marko Gamser, Miloš Opačić i Nemanja Obradović) sa svojim brendom Moksito.

Više o događaju i programu pročitajte ovde, a fotografije možete pogledati na facebook strani.