Studentikinje našeg odseka Nađa Trklja, Milica Gošić, Nađa Pevac i Mia Tomašević su učestvovale u međunarodnom projektu „Kogntivna umetnost“ (2023-3-DK01-KA152-YOU-000181133). Projekat je realizovan u okviru Erasmus + programa razmene mladih i trajao je od 10. do 21. juna 2024. Održan je u Vigu u Danskoj, na biodinamičkoj farmi i centru za učenje „Ananda Gaorii“

Studenti su u periodu od deset dana prošli svojevrstan proces koji integriše život u samoodrživoj zajednici, duhovnost i umetnost.

Fokus je bio na osnaživanju mladih pojedinaca kroz kritičko razmišljanje, veštine rešavanja problema i razvoj samosvesti kroz metakogniciju. Takođe razvijana je svest o klimatskim promenama i ekološkoj održivosti, a promovisano je aktivno građanstvo, interkulturalno razumevanje i inkluzija među mladima.

Svi učesnici su bili angažovani kako na pojedinačnim, tako i na grupnim umetničkim projektima.

Kao rezultat nastala je zajednička izložba, živopisna tapiserija izraza trideset mladih ljudi iz Grčke, Letonije, Srbije, Italije, Rumunije i Danske, od kojih je svako dao doprinos u vidu jedinstvene kulturne perspektive. Kroz pozorište, film, muziku i vizuelnu umetnost ovi talentovani mladi ljudi su istraživali dubine svog uma,  srca, duha, kao i sveta prirode.

Ceo projekat je bio izvanredna proslava mladalačke kreativnosti i saradnje, gde su se spojili različiti umetnički projekti kako bi pokazali maštovitu i transfomativnu moć umetnosti.