U okviru sprovođenja aktivnosti usmerenih na podsticanje mladih na učešće u prevenciji pušenja organizovanjem konkursa za umetničke radove na temu štetnosti pušenja Kancelarija  za prevenciju pušenja Instituta za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut” raspisuje nagradni konkurs za idejno rešenje plakata na temu „ ŽIVOT BEZ DUVANA“.

Konkurs je namenjen studentima umetničkih fakulteta, a učestvovanje je besplatno. Rok za prijem radova je 16. decembar 2019. god. Radovi će biti selektovani i ocenjeni od strane stručnog žirija. Najboljih 12 radova biće nagrađeno novčanim nagradama i zajedno sa radovima iz najužeg izbora biće korišćeni za izložbe, izradu promotivnih i zdravstveno vaspitnih materijala.

Prijava za konkurs