Studenti Grafičkog dizajna VŠLPU učestvovali su i ove godine na otvorenom konkursu PDP Konferencije kreativnih medija, koja se održala u Novom Sadu od 10-13 oktobra 2019.

PDP (PrintDesignPhotography) je konferencija kreativnih medija koja već 11 godina okuplja dizajnere, fotografe i druge vizuelne stvaraoce sa ciljem da putem predavanja, radionica i izložbi edukuje publiku u oblastima kreativnih medija, kao i da putem konkursa promoviše rad studenata i mladih autora.

Ovogodišnji konkurs bio je definisan temom PDPXI konferencije – “Apsorpcija”.

U selekciju su ušli radovi Teodore Radulj (2. godina) i Nemanje Đurovića (3. godina)

Izložba grafičkih radova sa ovog konkursa štampanih u tehnici rizografije održana je u prostoru Svilara -kulturna stanica, Novi Sad u okviru PDPXI. Izložba je predhodno predstavljena u Beču na OFFF Vienna Visual Design Festival-u.