U četvrtak, 16.marta 2023. u Muzeju primenjene umetnosti, otvorena je izložba „Prostor dizajna“ koju čine najuspešniji radovi studenata katedre za dizajn našeg odseka.
Ova izuzetna izložba je izazvala veliku pažnju, a samo otvaranje je bilo veoma posećeno.
Postavka kroz četiri naizgled odvojene celine vodi posmatrača od eksterijernog i javnog ka privatnom i unutrašnjem prostoru koristeći komunikacione vizuelne modele čiji se različiti identiteti prepliću i prožimaju u stalnom kontinuitetu.

Koncept izlaganja se oslanja na premisu da u današnje vreme svi prostori u kojima ljudi borave predstavljaju svesno ili nesvesno dizajnirane prostore.
I upravo takav način razmišljanja dovodi raznolike pristupe studenata u savršeno skladnu celinu.

Autori postavke:

Scenski prostor izložbe – studenti treće godine osnovnih studija Dizajn
enterijera:
Aleksa Todorović, Hana Nuhanović, Uroš Bojić, Selena Vunjerović, Nastasja
Jovičić.

Mentor mr Zorica Čobanović prof.s.s.

Studenti treće godine osnovnih studija Grafički dizajn – Andrea Tijanić, Ena
Knežević, Ana Ognjenović.

Mentor: Sonja Vlahović prof.s.s.

Izložba traje do 26. marta 2023.