Visoka škola likovnih I primenjenih umetnosti strukovnih studija iz Beograda je uz podršku National Geographic Srbija  organizovala konkurs za plakat za svoje studente pod nazivom “Planeta je moj dom”. Ova tema obuhvata sve relevantne probleme kojima se magazin National Geographic bavi: klimatske promene, probleme zagađenja životne sredine, bacanje hrane, izumiranje biljnih I životnjskih vrsta, efekat staklene bašte…

Na sajtu National Geographic Srbija, u posebnoj galeriji, studenti VŠLPU su tokom maja meseca postavljali svoje radove na ovu temu. Od ukupnog broja radova, komisija sastavljena od članova iz VŠLPU i National Geographic Srbija odabrala je najbolje plakate, koji će biti prezentovani na izložbi tokom Mikser festivala od 08. do 12. juna, u Karađorđevoj 40.

Svečano otvaranje je predviđeno za 08. jun u 19 časova. Na otvaranju će biti proglašen i autor najboljeg rada, koji će  biti nagrađen i godišnjom pretplatom na magazin National Geographic Srbija.

Facebook event